یخچال فریزر را می توان از اصلی ترین لوازم خانگی موجود در آشپزخانه ها به شمار آورد و امروزه امکان زندگی کردن بدون وجود یخچال فریزر به هیچ عنوان وجود ندارد. امرسان یکی از برندهای یخچال تولید شده در کشورمان می باشد که در این مطلب به ارائه کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان پرداخته شده است.

در گذشته یخچال ها ساختار ساده تری داشتند و از و آپشن های خاصی جهت آسایش و راحتی افراد برخوردار نبودند. امروزه انواع مختلفی از یخچال فریزرها توسط شرکت های بزرگ خارجی و داخلی تولید می شوند که از امکانات منحصر به فردی بهره مند می باشند.

با وجود کیفیت بالای محصولات ارائه شده توسط شرکت های مختلف اما باز هم مانند دیگر وسایل الکترونیکی، امکان به وجود آمدن مشکل و خرابی های مختلف در انواع یخچال ها وجود دارد.

معرفی یخچال فریزر امرسان

امرسان شرکتی ایرانی است که سابقه ای طولانی در تولید لوازم خانگی به ویژه یخچال فریزر دارد. این شرکت در سال 1360 در ایران آغاز به کار کرده و با ارائه محصولات با کیفیت قادر به دریافت انواع تقدیرنامه ها گردیده است.

این شرکت علاوه بر یخچال فریزر به تولید انواع لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، اجاق گاز و هود و جاروبرقی می پردازد.

یخچال فریزر امرسان دارای مصرف انرژی پایینی بوده و دارای برچسب انرژی ++A می باشد. انواع مختلفی از یخچال فریزر از قبیل یخچال ساید بای ساید امرسان، یخچال بالا پایین امرسان، یخچال دوقلو و غیره توسط این شرکت تولید شده و به کشورهایی همچون افغانستان، پاکستان و عراق نیز صادر می گردد.

در صورت خرابی قطعات و وجود مشکلات مختلف در یخچال فریزر امرسان قطعات آن به راحتی پیدا شده و می توان نسبت به تعمیر آن با کمترین هزینه ممکن اقدام نمود.

مشکلات رایج در یخچال فریزر امرسان

خرابی ها و مشکلات مختلفی ممکن است در یخچال فریزر امرسان بروز نماید که اکثر این خرابی ها قابل برطرف شدن توسط تعمیرکار حرفه ای می باشد.

مشکلاتی مانند صدای بیش از حد یخچال، عدم سرد کردن کافی یخچال فریزر، برفک زدن یخچال، گرم شدن بدنه فریزر، جمع شدن آب در کف یخچال و غیره از جمله مشکلات متداولی می باشند که بسیاری از کاربران یخچال فریزر امرسان با آن مواجه می باشند.

بسیاری از این مشکلات قابل برطرف شدن توسط خود فرد با استفاده از راهکارهایی ساده بوده و برخی از آنها حتما نیاز به حضور تعمیرکار متخصص در این کار را دارند.

ارورهای موجود در یخچال فریزر امرسان

در ابتدا نیاز است تا اشاره ای به این که کد خطا یا ارور چیست داشته باشیم و پس از آن به ارورهایی که در یخچال فریزر امرسان وجود دارد و نحوه برطرف نمودن آنها بپردازیم.

در گذشته در صورتی که یخچال فریزر دچار مشکلات مختلف می شد عیب یابی بر اساس تجربه صورت می گرفت و باید تمام اجزا و قطعات یخچال برای عیب یابی مورد بررسی قرار می گرفتند.

این کار باعث اتلاف وقت زیادی می شد و همچنین ممکن بود با باز کردن قطعات مختلف و دستکاری آنها مشکلی دیگر هم به مشکل قبلی دستگاه اضافه می شد.

پیشرفت تکنولوژی این امکان را برای دستگاه های مختلف از جمله یخچال فریزر امرسان فراهم آورد که در صورتی که مشکل و خرابی در سیستم آن به وجود آمد به صورت یک کد بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر گردد.

هر یک از این کدها نشان دهنده نوع خاصی از خرابی بوده و مرتبط با قطعات مختلف یخچال می باشد. برای این کار از سنسورهای مختلفی در یخچال استفاده شده است که به قطعات مختلف دستگاه متصل بوده و بلافاصله پس از بروز مشکل در قطعه ای خاص، ارور یا کد خطای مربوط به آن نمایش داده می شود.

در سنسور یخچال امرسان سیم های مختلفی به رنگ های قهوه ای، نارنجی، زرد، صورتی، آبی و قرمز وجود دارد که هر یک به قطعه ای خاص در یخچال مربوط می شود.

هر یخچال فریزر دارای کد خطا یا ارورهای مخصوص به خود می باشد. در ادامه به کد خطاها یا ارورهای یخچال فریزر امرسان به طور کامل اشاره شده است.

ارور CO در یخچال فریزر امرسان

کمپرسور در یخچال قطعه ای اصلی محسوب می شود که بدون وجود آن امکان خنک کردن یخچال وجود نخواهد داشت در صورتی که این قطعه دچار مشکلی گردد در نمایشگر دستگاه کد CO ظاهر می شود.

این کد در هنگام خراب شدن فن دستگاه نیز رخ می دهد. برای برطرف نمودن این ارور نیاز است تا کمپرسور و فن دستگاه توسط تعمیرکار به دقت بررسی شده و اتصالات مرتبط با آنها نیز مورد بررسی قرار گیرد.

در صورتی که ایراد از این دو قطعه نبود باید به سراغ برد الکترونیکی یخچال رفته و به بررسی آن پرداخت.

ارور DA در یخچال فریزر امرسان

در صورتی که این کد خطا را در یخچال فریزر امرسان خود مشاهده کردید می توانید علت آن را به دمپر دستگاه ارتباط دهید. گیر کردن دمپر می تواند سبب بروز این ارور گردد.

نیاز است تا پس از مشاهده این خطا دمپر و اتصالات آن را بررسی نموده و در صورتی که دمپر نیاز به تعویض داشته باشد توسط تعمیرکار حرفه ای آن را تعویض نمایید. در ادامه نیاز است تا به بررسی برد یخچال فریزر پرداخته تا در صورتی که مشکلی در آن وجود دارد برطرف نمایید.

ارور RS در یخچال فریزر امرسان

در صورت مشاهده این خطا باید به سراغ اتصالات سیم ها از قسمت سنسور به برد دستگاه بروید. اتصال سنسور دما باید برقرار بوده و پس از آن مقاومت سنسور باید به مولتی متر وصل شده و مقدار آن با جدول دمایی مقایسه گردد.

در صورتی که این اختلاف مقاومت زیاد بود باید نسبت به تعویض مقاومت اقدام نمود. در صورتی که هر یک از سیم های سنسور دچار قطعی شده باشند نیاز است تا توسط تعمیرکار اتصال آنها برقرار گردد.

ارور DS در یخچال فریزر امرسان

در صورتی که سنسور دیفراست یخچال فریزر امرسان یا ترمودیسک آن مشکل داشته باشد ارور DS در نمایشگر ظاهر می گردد.

در هنگام مواجهه با این ارور نیاز است تا تعمیرکار در ابتدا به چک کردن مقاومت سنسور پرداخته و در صورتی که این قطعه دچار مشکل باشد نسبت به تعویض آن اقدام نماید.

امکان وجود داشتن مشکل در سیم های مربوط به سنسور که بر روی برد قرار دارند باشند که نیاز به بررسی اتصالات آن می باشد.

ارور FS یا FC در یخچال فریزر امرسان

وجود مشکل در سنسور داخل فریزر موجب بروز این خطا می گردد. در صورت مشاهده این خطا نیاز است تا مقاومت سنسور داخل فریزر را توسط مولتی متر اندازه گرفته و اگر به این نتیجه رسیدید که مقاومت سوخته و یا دچار مشکل است آن را تعویض نمایید.

در صورتی که ارور ظاهر شده به دلیل این مشکلات نبود نیاز به بررسی برد یخچال فریزر می باشد. برای بررسی برد یخچال فریزر امرسان نیاز است تا از سیم های آبی و قهوه ای مقاومت گرفته شود.

ارور LA در یخچال فریزر امرسان

سوختن لامپ یخچال را به راحتی با باز کردن درب یخچال می توان متوجه شد. علاوه بر ان می توان از طریق نمایش خطای LA در نمایشگر نیز به سوختن لامپ یخچال فریزر پی برد. در ابتدا نیاز است تا اتصالات لامپ را بررسی نموده و در صورتی که مشکل از سوختن لامپ باشد نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

ارور RD در یخچال امرسان

در صورتی که این خطا را در نمایشگر یخچال امرسان مشاهده نمودید باید علت آن را در دمپر و مجموعه سیستم آن جست و جو نمایید. برای بررسی این ارور نیاز است تا در ابتدا به چک کردن دمپر و سنسور مگنتی پرداخت و در ادامه در صورتی که ایراد از این قطعات نبود به سراغ برد الکترونیکی دستگاه رفت.

کد خطای CD در یخچال امرسان

وقتی افت ولتاژی در موتور یخچال اتفاق بیفتد و کمپرسور و عملکرد موتور آن با اختلال مواجه گردد این خطا بروز می نماید. هنگام مشاهده این ارور در ابتدا باید به سراغ چک کردن کمپرسور رفته و پس از آن هیتر و دمپر یخچال مورد بررسی قرار گیرند. در ادامه و در صورتی که این موارد سالم بودند باید به بررسی برد الکترونیکی یخچال پرداخت.

کد خطای FA در یخچال امرسان

خراب بودن فن در یخچال امرسان می تواند موجب بروز خطای FA گشته و عملکرد یخچال را با مشکل مواجه نماید. پس از این که این ارور را مشاهده کردید نیاز است تا به بررسی فن و اتصالات آن پرداخته و به اندازه گیری مقاومت آنها اقدام نمایید. اگر فن یخچال دچار مشکل بود نیاز است تا آن را تعویض نمایید.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که در صورت بروز خطاهای مختلف نیاز است تا با تعمیرکار متخصص در این حوزه تماس گرفته و با مشورت کردن با وی در صورتی که قادر به برطرف نمودن مشکلات کوچک بدید خودتان اقدام به برطرف نمودن ارور نمایید.

اما در صورتی که مشکل پیچیده بود و نیاز به تعمیر فنی داشت به هیچ عنوان اقدام به تعمیر دستگاه به صورت خودسرانه نفرمایید.

شرکت هوم سرویس یکی از برترین مجموعه های پیشرو در زمینه تعمیرات انواع لوازم خانگی اعم از تعمیر یخچال محسوب می شود، شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و صحبت با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *