ارور الکترواستیل چه معنایی دارد؟

ارور یخچال فریزر الکترواستیل روی صفحه نمایش آن به صورت حروف و اعداد انگلیسی مشخص می‌شود. اما هر کدام از این خطاها معنای خاصی دارند. هر کدام به ایراد در بخش خاصی از یخچال فریزر اشاره دارد. بعضی از آن‌ها به سادگی توسط شما حل می‌شوند.

برخی دیگر نیاز به حضور تکنسین دارد. که در این مورد تیم هوم سرویس در کنار شما است.

اگر خطای آن به صورتی باشد که اعلام کند احتمال خرابی در یکی از قطعات وجود دارد، حتما باید از کارشناس مربوطه بخواهید تا دستگاه شما را چک کند.

گاهی خطا به گونه‌ای است که شما می‌توانید با انجام یک سری کارها و یا فشردن برخی دکمه‌ها مشکل را حل کنید. پس در ادامه مطلب و با آگاهی از خطاها، موارد گفته شده را نیز در نظر بگیرید.

رفع ارور یخچال الکترواستیل

عیب یابی یخچال فریزر اگر به درستی انجام شود از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری می‌کند. برای رفع خطاها باید با آن‌ها و حتی با قسمت‌های مختلف یخچال فریزر آشنایی داشته باشید. برای مثال برای رفع ارور e5 در یخچال الکترو استیل کاملا منطقی است که باید بدانیم این ارور چه معنایی دارد. خطاها به صورت کد نشان داده می‌شوند. در ادامه در خصوص هر کدام توضیحی ارائه می‌دهیم.

خطاهایی که برای شما در این محتوا عنوان می‌کنیم مربوط به مدل‌های مختلف یخچال الکترواستیل است. چه ارور یخچال الکترواستیل es34 باشد چه هر مدل دیگری.

علامت برف روی یخچال الکترواستیل

علامت برف روی نمایشگر یخچال الکترواستیل نشان دهنده تولید سرمای سریع یا اصطلاحا power freeze می‌باشد. power freeze به معنی آن است که یخچال فریزر در قسمت فریزر سرمای مداوم تولید می کند تا مواد و وسایلی که به تازگی درون یخچال یا فریزر قرار داده شده زودتر از حالت معمولی سرد و یا منجمد شود.

پس از سرد شدن یا انجماد موادی که درون یخچال فریزر قرار داده شده میتوانید دکمه را یکبار دیگر فشار دهید تا قابلیت سرمای سریع خاموش شود و یخچال فریزر به حالت عادی خود برگردد

ارور یخچال فریزر الکترواستیل 0E

این کد نشان دهنده ایراد در فن اواپراتور است. با تعویض فن و چک کردن مدار برد این مشکل حل می‌شود.

ارور یخچال الکترواستیل E1

این خطا مربوط به سنسور یخچال است. در واقع خرابی یا قطعی سنسور را نشان می‌دهد. اگر سنسور مشکلی نداشت در این مواقع باید مدار برد کنترل دستگاه را چک کرد.

ارور E2 یخچال الکترواستیل

این خطا مربوط به سنسور فریزر است. خرابی یا قطعی فریزر را نشان می‌دهد. در نتیجه مدار برد کنترل دستگاه باید تعمیر شود.

ارور یخچال الکترواستیل E3

این ارور نشان دهنده مشکل در سنسور اواپراتور است. خرابی این قطعه باعث ایجاد ایراد در ترمودیسک و المنت می‌شود. پس باید مدار برد، المنت و ترموفیوز را چک کرد.

خطای یخچال الکترواستیل E4

این خطا و ارور مربوط به سنسور محیط است و نشان دهنده مشکل در یکی از قطعات المنت، ترموفیوز و یا مدار برد الکترونیک است و نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

ارور یخچال الکترواستیل E5

ارور e5 یخچال الکترواستیل مربوط به اختلال در سیستم سرمادهی یخچال می‌شود. دلیل این اختلال مربوط به مشکلات کمپرسور، المنت و ترموفیوز است.

این خطا زمانی رخ می‌دهد که سیستم تبرید دستگاه دچار مشکل شده است. سیستم تبرید همان فرآیند سردسازی یخچال فریزر است. حالا باید ببینیم چه زمانی کارکرد این سیستم مختل می‌شود؟

اختلال در عملکرد کمپرسور، ایراد در المنت، خراب شدن ترموفیوز، ایراد در سنسور اواپراتور و یا مدار برد دلایلی برای بروز این ارور است.

برای رفع ارور e5 یخچال الکترواستیل چک کردن را به شکل زیر پیش ببرید:

  1. سیستم سرمادهی را کامل بررسی کنید.
  2. ابتدا المنت را چک کنید. قطعات ترمودیسک و ترموفیوز باید بررسی شود.
  3. سنسور اواپراتور چک شود.
  4. در مرحله آخر سراغ چک کردن مدار برد الکترونیکی بروید.

ارور e6 یخچال الکترواستیل

زمانی که دما بیش از اندازه زیاد شده باشد این کد نشان داده می‌شود. ارور E6 نشان دهنده دمای بالای 15 درجه است. زمانی دما اینقد بالا می‌رود که:

  • اواپراتور یخ زده باشد.
  • مشکلی در دمپر کانال هوا ایجاد شده باشد.

دمپر تجهیزی است که باد خنک را از سمت فریزر به سمت یخچال هدایت و کنترل می‌کند. این وسیله سنسور دارد ممکن است این سنسور خراب شده باشد. البته برخی دیگر از دمپرها مکانیکی هستند که باید درجه آن‌ها را تنظیم کرد و روی حداقل قرار داد.

پس به صورت کلی قسمت‌هایی که مربوط به گاز موتور، دمپر کانال هوا و اواپراتور باید به صورت دقیق چک شود. اگر مشکل حل نشد باید قطعه مربوطه تعمیر یا تعویض شود.

در ادامه در مورد بقیه خطاها، قطعات مربوطه و نحوه رفع ارور صحبت می‌کنیم.

جهت تعمیرات یخچال فریزر ال جی کلیک کنید.

ارور er6 یخچال الکترواستیل ‌زمانی رخ می‌دهد که دمای یخچال بیشتر از 15 درجه باشد. این ایراد به دلیل وجود مشکل در گاز یا دمپر کانال هوا یا یخ زدگی اواپراتور به وجود می‌آید.

ارور E7 یخچال

زمانی که سرمای یخچال کمتر از ۴ درجه باشد این خطا نمایان می‌شود. در این هنگام باید دمپر و کانال هوا را چک کرد.

ارور E8 یخچال فریزر

زمانی که مدار برد دچار مشکل می‌شود این خطا رخ می‌دهد.

ارور یخچال فریزر الکترواستیل E9

این کد به مشکل برفک‌زدایی اشاره می‌کند. دلیل را در المنت، سنسور اواپراتور و در نهایت مدار برد جستجو کنید.

ارور یخچال الکترواستیل E10

این خطا اشکال در فن اواپراتور را نشان می‌دهد. در واقع مشکل از فن یا خود اواپراتور و نبود سرما است. در نهایت چک کردن مدار برد نیز می‌تواند در عیب یابی موثر باشد.

ارور یخچال فریزر الکترواستیل E11

زمانی که در فن کندانسور مشکلی پیش می‌آید این خطا رخ می‌دهد که در اثر خرابی مدار برد است.

ارور E12 یخچال فریزر الکترواستیل

این خطا نشان می‌دهد ارتباط بین برد اصلی و صفحه نمایش دچار مشکل شده است.

ارور F0 یخچال فریزر

فن اواپراتور دچار مشکل شده است و باید موارد مربوط به این مشکل را حل کرد.

ارور F1 یخچال فریزر الکترواستیل

دلیل بروز این خطا مشکل در فن کندانسور است.

ارور F3 یخچال الکترواستیل

زمانی که المنت بیشتر از ۸۵ دقیقه کار می‌کند این خطا نشان داده می‌شود. در این مواقع باید هیتر و مدار برد را بررسی کرد.

ارور ER یخچال الکترواستیل

این ارور مربوط به برد اصلی است و باید چک شود.

ارور R1 یخچال الکترواستیل

ایراد در سنسور یخچال با این کد نشان داده می‌شود. در این هنگام چراغ MID چشمک می‌زند. این ارور می‌تواند مربوط به خرابی مدار برد باشد.
ارور R1 الکترواستیل مربوط به وجود مشکلی در قسمت سنسور یخچال و یا ممکن است خرابی در مدار برد کنترل یخچال باشد در این حالت معمولا چراغ MID هم چشمک می زند. بهتر است با مشاورین رایگان تماس بگیرید تا مشکل شما را حل نمایند.

ارور یخچال الکترواستیل C1

زمانی که سنسور برفک‌زدایی ۵ درجه باشد این کد خطا نشان داده می‌شود. میزان اهم را باید بررسی کرد.
زمانی که سنسور برفک زدایی 5 درجه باشد ارور C1 بوجود می‌آید و چراغ QUICK شروع به چشمک زدن می کند. حتی این امکان وجود دارد که این ارور به دلیل خرابی برد یخچال شما نیز باشد؛ بهتر است با مشاورین رایگان تماس بگیرید تا مشکل شما را حل نمایند.

ارور یخچال فریزر الکترواستیل D1

این کد ایراد در سیستم برفک‌زدایی را نشان می‌دهد. بهتر است در ابتدا اتصالات سنسور زدا را بررسی کنید و در صورت نیاز قطعه سنسور را تعویض کنید اگر تخصص ندارید بهتر است برای رفع این مشکل بهتر از مشاورین کمک بگیرید

جهت تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ روی لینک کلیک کنید.

ارور یخچال الکترواستیل 1E

مشکل از فن کندانسور است. تعویض فن و چک کردن مدار برد مشکل را حل می‌کند.

ارور 2E یخچال فریزر

مشکلات مربوط به کابل دیتا و مدار برد را نشان می‌شود. در واقع ارتباط بین برد اصلی و صفحه نمایش دچار اختلال شده است.

رفع خطای یخچال الکترواستیل با تیم هوم سرویس

هنگام ایجاد هر کدام از خطاها، ابتدا آن‌ها را چک کنید. با توجه به توضیحات داده شده دقت کنید مشکل از کدام از قسمت است. اگر با استفاده از نکات گفته شده مشکل حل شد که نیازی به حضور کارشناس نیست. در غیر این صورت با شماره تماس موجود در سایت هوم سرویس تماس بگیرید.

در صورت نیاز تکنسین مربوطه در محل حاضر می‌شود و مشکل را رفع می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *